کولر گازی ورتوو
20 جولای 2018
156 بازدید
نظر %

کولر گازی خورشیدی

کولر گازی خورشیدی با بهره گیری از انرژی تابشی خورشید در دو مدل تولید و ساخته می شود.

کولر گازی خورشیدی

  • استفاده از کلکتور یا صفحات خورشیدی

اختلاف اساسی این نوع کولر گازی خورشیدی با کولر گازی های معمولی در استفاده از صفحه های خورشیدی است . در کولر گازی معمولی ، بخش عمده توان الکتریکی ورود شده به دستگاه، صرف متراکم کردن گاز مبرد می گردد (وظیفه کمپرسور ). صفحات (کلکتورهای) خورشیدی با بالا بردن دمای مبرد و فشرده کردن آن و انجام عمل سوپر هیت، میزان مصرف انرژی الکتریکی مورد نیاز کمپرسور را تا حد زیادی کاهش می دهند .همراه با کولکتورهای خورشیدی منبع آب گرمی نیز وجود دارد که طول شب از آب گرم موجود در آن برای افزایش دمای گاز مبرد استفاده می کند.

کولر گازی خورشیدی

  • استفاده از لوله های خلاء

به بیان ساده می توان گفت این نوع کولرهای گازی خورشیدی مشابه کولرهای گازی معمولی عمل می کنند ،اما برای کاهش مصرف انرژی برق با یک آبگرمکن خورشیدی کوچک ترکیب شده اند . اساس کار به این صورت است که انرژی خورشید توسط لوله های خلاء نصب شده در قسمت بیرونی کولر گازی، جذب شده و به حرارت تبدیل می شود .حرارت ایجاد شده از طریق لوله های مسی تبادل گرما (heat exchanger) به سیکل تبرید دستگاه اعمال شده و در آنجا انتقال حرارت کلی صورت می گیرد که با گرم شدن مایع مبرد سبب کاهش کار کمپرسور می شود .

بعضی شرکتها با به کارگیری و گسترش فن آوری حوزه انرژی پاک و تجدید پذیر ، تلاش نموده اند با کاهش مصرف سوخت فسیلی در حفاظت از محیط زیست گامهای موثری بردارند.

 

پیشنهاد ما : خرید کولر گازی بوش 18000 اینورتر

 


نویسنده مطلب مدیر
    برند سایت