کولر گازی ورتوو

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

آیا می دانید کولر گازی اینورتر یا کم مصرف چیست؟

در این مطلب نکاتی درباره کولر گازی اینورتر (کم مصرف) به شما آموزش می دهیم تا در هنگام خرید بتوانید کولر گازی اینورتر را خریداری کنید.
با توجه به پیشرفت روز افزون علم و گسترش فناوری در زمینه های مختلف زندگی، جریان علم سال هاست که لوازم خانگی را هم تحت تاثیر خود قرار داده و به پیشرفت آن کمک کرده است.
یکی از مواردی که در این مطلب به آن می پردازیم مبحث تهویه مطبوع است که عضو جدایی ناپذیر زندگی امروزه ی انسان ها است.

سال های متمادی است که انسان ها برای رهایی از گرمای تابستان از روش های مختلفی استفاده می کنند.

اما چیزی در حدود صد سال است که وسیله ای به نام کولر گازی برای این منظور اختراع شده است و مورد توجه استفاده کنندگان قرار گرفته است که با توجه به، به صرفه بودن از نظر هزینه و مصرف انرژی، بازدهی مطلوب و مناسب از آن دریافت کنید و از گرما در امان باشید.

با توجه به اینکه استفاده از کولر های آبی از نظر مصرف انرژی برق و آب بسیار پر هزینه تر از کولر گازی می باشد و دوست دار محیط زیست هم نمی باشد.

لذا شما با استفاده ازکولر گازی در مصرف پول، برق و آب صرفه جویی کرده اید.

تکنولوژی تولید کولر گازی سال ها است که دستخوش تغییر شده و در حال پیشرفت است و روز به روز پله های ترقی را طی می کند و اکنون به کولر گازی های اینورتر با 60% صرفه جویی در مصرف انرژی برق دست یافته است.

در این مطلب قصد داریم با نگاهی اجمالی بر کولر گازی اینورتر، تفاوت آن را با کولر گازی معمولی بررسی نماییم.

نحوه کار کولر گازی اینورتر به چه صورت است؟

نسل جدید کولر گازی که به آنها کولر گازی اینورتر گفته میشود توانسته است باعث صرفه جویی معناداری در مصرف انرژی برق شود. اینورتر یا مبدل برق، دستگاه الکترونیکی است که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل می کند.

این جریان متناوب تبدیل شده می تواند بر اساس نیاز، در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که به وسیله ی ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود.

کولر گازی اینورتر نسل جدید 2 تفاوت اصلی با کولر گازی معمولی دارند که این تفاوت ها تا حد قابل قبولی توانسته است صرفه جویی مصرف برق را به ارمغان بیاورد.

یکی از این تفاوت ها نوع گاز مصرفی در این کولر هاست که گاز R410 می باشد و بسیار سردتر از گاز R22 که در کولر های معمولی استفاده می شوند می باشد. دمای جوشش گاز R410 منفی 52 درجه سانتی گراد می باشد و این در حالی است که دمای جوشش گاز کولر های معمولی (R22) منفی 41 درجه می باشد که در بازه زمانی کوتاه تر سرمای بیشتری در کولر های اینورتر تولید می شود.

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

تفاوت دیگر آنها در طراحی نحوه کار کمپرسور آنها می باشد که در کولر های معمولی کمپسور یا قلب تپنده سیستم بعد از هم دما شدن با دمایی که برای آن تعریف کرده ایم، به طور کامل خاموش و از مدار خارج می شود و منتظر می ماند تا دوباره فرمان کار به سیستم داده بشود که همین راه اندازی دوباره، باعث مصرف جریان بالایی از برق است.

اما در کولر گازی اینورتر بوش سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ گاه از مدار خارج نمی شود.

تا برای راه اندازی دوباره جریان بالایی بخواهد بلکه دور حرکتی کمپرسور به حداقل خود رسیده تا برای خنک کردن مجدد گاز مبرد نیاز به جریان بالایی برای راه اندازی نباشد.

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

کولر گازی اینورتر بوش چگونه تشخیص داده می شود؟

برای اطلاعات بیشتر با بوش ایرانیان همراه باشید.


نویسنده مطلب مدیر
برند سایت