کولر گازی ورتوو
4 آوریل 2018
201 بازدید
نظر %

عوارض و مضرات باد کولر آبی

عوارض و مضرات باد کولر آبی چیست و در طولانی مدت چه اثراتی بر بدن و محیط میگذارد؟

۱- مشکلات تنفسی:

هنگامی که سیستم تهویه کولر آبی کاملاً تمیز نشود و فیلتر و پوشال آن تغییر نکند، یک زمین پرورش تمام عیار برای رشد باکتری ها و قارچ ها ایجاد می شود. باکتری ها و قارچ ها در مجاری سیستم تهویه کولر آبی به دام افتاده و هنگامی که جریان هوا از داخل آن عبور می کند. این میکروارگانیزم ها در هوا پراکنده شده و بیماری های تنفسی از جمله ذات الریه عفونی، بیماری لژیون ناشی از باکتری «لژیونلاپنوموفیلا» بروز می کند. برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری های عفونی لازم است سیستم تهویه کولر آبی را به طور منظم تمیز کنید و پوشال و فیلتر آن را هر چند ماه یک بار تغییر دهید.

۲- خستگی، سردرد و احساس بیماری:

بسیاری از کارمندانی که زیر باد کولر آبی کار می کنند بعد از آنکه محل کارشان را ترک می کنند اغلب احساس خستگی بیش از حد معمول، سردرد و احساس ضعف عمومی را تجربه می کنند که این نشانه های بیماری، بعد از ترک ساختمان و هوای آزاد از بین می رود. این علائم «سندرم ساختمان بیمار» نامیده می شود که تهویه هوای آبی علت اصلی این سندرم عنوان می شود.

عوارض و مضرات باد کولر آبی

در تحقیقی که سال ۲۰۰۴ در مجله بین المللی اپیدمیولوژی منتشر شده است، محققان ادعا می کنند افرادی که در ساختمان های اداری با تهویه کولر آبی فعالیت می کنند نسبت به کسانی که در محل کارشان سیستم تهویه مطبوع اسپلیت وجود دارد، بیشتر احساس بیماری می کنند. این محققان توصیه می کنند برای جلوگیری از سندرم ساختمان بیمار، لازم است کارمندان هر چند ساعت یک بار داخل محوطه ساختمان را ترک کنند و با تنفس هوای تازه، دمای درجه حرارت بدنشان را متعادل نگه دارند.

۳- انتقال آلودگی هوا به داخل خانه:

آژانس بین المللی حفاظت از محیط زیست هشدار می دهد، زمانی که خانواده ها از کولر آبی استفاده می کنند بیشتر در معرض آلاینده ها قرار می گیرند زیرا تهویه کولر آبی، هوای کثیف را وارد خانه می کند بلکه هوای قدیمی داخل آن در گردش است؛ و چنانچه اگر محفظه کولر آبی محتوی گرد و غبار، شوره بدن حیوانات، ویروس ها و عفونت های پراکنده در هوا باشد، افراد بیشتر مستعد ابتلا به بیماری ها خواهند شد.

عوارض و مضرات باد کولر آبی

خرید از بانه

خرید کولر گازی

مروری بر مضرات کولر آبی:

  • بروز مشکلات تنفسی اعم از ذات الریه، حساسیت
  • خستگی
  • آبریزش چشم و بینی
  • سردرد های پیوسته نسبتا شدید
  • احساس گرفتگی در ناحیه قفسه سینه
  • احساس حالت های سرماخوردگی
  • احساس درد های شکمی و گوارشی

با تهیه کولر گازی های بوش اینورتر، قدم مثبتی در راستای مصرف بهینه و برق آب بردارید.

با فروشگاه بوش ایرانیان همراه باشید.


نویسنده مطلب مدیر
    برند سایت