کولر گازی ورتوو

بهترین راه حل برای خنک کردن فضای شما

تابستان نزدیک است و خانه شما به زودی گرم می شود. اما فقط تصور اینکه می خواهید یک سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی جدید را خریداری کنید کافی است که شما خنک شوید.چگونه تصمیم می گیرید که کدام یک را خریداری کنید و مصرف انرژی آنها چطور است؟ اگر مدیر ساختمان شما اجازه استفاده از دستگاههای پنجره را ندهد چه؟ نگران نباشید: تحقیق را برای شما انجام داده ایم.

کلید راحتی و صرفه جویی در پیدا کردن دستگاه تهویه هوا متناسب با فضای شما است. یک تهویه مطبوع که به اندازه کافی قدرتمند نیست، خانه شما را به طور موثری خنک نخواهد کرد و می تواند منجر به افزایش مصرف برق شما شود.

بهره وری انرژی یا نسبت کارایی انرژی (EER) یکی دیگر از عواملی است  که نشان می دهد چگونه یک سیستم خنک کننده کار می کند.  به دنبال یک تهویه مطبوع با یک برچسب انرژی استار Energy Star  باشید ، که نشان می دهد که کارامدتر از استانداردهای مورد نیاز دولت است. اما به یاد داشته باشید که صرف نظر از اینکه کولر شما چقدر کارآیی دارد و خنکی آن چقدر است باید بدانید خانه شما چقدر به درستی مهر و موم شده و عایق بندی شده است.

بهترین راه حل برای خنک کردن فضای شما

در اینجا برخی از دستورالعمل ها که برای کمک به شما در پیدا کردن کولر گازی مناسب کمک می کند آمده است.

CENTRAL AIR یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی

محبوب ترین نوع از سیستم خنک کننده در ایالات متحده است. بر اساس آخرین اطلاعات اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، بیش از 75 درصد از خانوارهای دارای سیستم خنک کننده مرکزی می باشند .

شهر نیویورک یکی از بزرگترین مناطق ایالت متحده آمریکا است.  طبق برآوردهای اداره ساختمان، حدود سه چهارم ساختمان هایی که قبل از سال 1960 ساخته شده بودند  دارای سیستم تهویه مطبوع نبودند. به عبارت دیگر، قبل از اینکه سیستم تهویه مطبوع مرکزی تبدیل به محبوبترین شود . خنک کردن آپارتمان های قدیمی با سیستم مرکزی به معنی نصب کندانسور بزرگ خارج از خانه، یک سیستم فن کویل در داخل و مجرای برای توزیع هوای خنک است. این کار ارزان تمام نمی شود و نیاز به فضا دارد.

حتی اگر شما مایل به نصب یک سیستم مرکزی هوا در آپارتمان پیش از ساخت دکوراسیون داخلی خود باشید، مدیریت ساختمان شما ممکن است اجازه ندهد که شما کندانسور را روی سقف قرار دهید.  یک آپارتمان ساخته شده بدون کانال کشی سیستم مرکزی قبل ساخت می تواند به طور قابل توجهی برای کانال کشی هزینه بردار باشد. در بهترین حالت، جایی که شما مجبور نیستید از طریق سقف آشپزخانه همسایه خود کانال را به سمت کمپرسور ببرید، نصب یا جایگزینی یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی می تواند به طور متوسط ​​از 2650 دلار تا 15000 دلار هزینه داشته باشد . با توجه به قیمتهای سایت Fixr.com  که یک سایت براورد هزینه های بهبود خانه شما می باشد.

توجه دیگر: اکثر سیستم های مرکزی تهویه مطبوع قادر به کنترل تنها یک اتاق نیستند ، بنابراین اگر میخواهید اتاق خواب را خنک نگه دارید، باید بقیه اتاق های خود را نیز خنک کنید. با این حال، به دلیل اینکه کانال ها و اجزای مکانیکی در داخل نما ساخته شده اند، و در دیوارها، کف ها یا اتاق زیر شیروانی پنهان شده اند، سیستم هوای مرکزی گزینه مناسبی است.

اگر برای خرید تصميم بگيريد اعتبار یا نام تجاری مهم است و همچنین از مشخصات مهم دیگر می توان نسبت کارایی انرژی فصلی (SEER)  که میزان کارایی یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی در طی یک فصل کامل را نشان می دهد (SEER مانند نسبت بهره وری انرژی، بیشتر بودن آن بهتر است).

شما می توانید با یک نصاب تماس بگیرید و با مشاوره مطمئن شوید که آیا می توانید سیستم تهویه مطبوع را نصب کنید یا نه . یک از این کارها را انجام می دهد و مطمئن شوید که این لوله ها را عایق بندی کنید. همچنین، برای بازدید فصلی برای تمیز کردن فیلتر، تمیز کردن کویل ها و انجام تعمیرات دیگر برای اطمینان از اینکه سیستم به درستی کار می کند از تکنسین حرفه ای بهره بگیرید.

نتیجه گیری: اگر فضای توکار لازم برای کانال کشی را دارید و همچنین می توانید از عهده هزینه های خرید و نصب سیستم مرکزی تهویه مطبوع برایید ، این سیستم بهترین و راحتترین سیستم برای منزل شما می باشد.

AIR CONDITIONER MINI-SPLIT DUCTLESS  یا کولر گازی دیواری

اگر یک سیستم مرکزی تهویه هوا گزینه مناسبی نیست، شاید یک کولر گازی اسپلیت دیواری بهترین گزینه برای شما باشد. این سیستم ها بر روی دیوار نصب شده و توسط کنترل از راه دور عمل می کنند، این سیستم ها نیاز به یک کمپرسور در فضای باز دارند.گاز  خنک کننده توسط لوله ای مسی که واحد های داخلی و خارجی را متصل می کند، گردش می کند.

سیستم های کولر اسپلیت بسیار کارآمد هستند زیرا هر دستگاه برای هر اتاق می تواند بر خلاف سیستمهای مرکزی ،به طور جداگانه کنترل شود. این سیستم ها همچنین می توانند حرارت ایجاد کنند. با توجه به سایت  Fixr.com، هزینه نصب یک خانه 2000 فوت مربعی از حدود  1800تا 7000 دلار است.

برای فهمیدن اندازه مورد نیاز، اتاق مورد نظرتان را محاسبه کنید با متخصصان و نصابان این کار تماس بگیرید.ظرفیت خنک سازی توصیه شده (در واحد حرارتی بریتانیا یا BTU، در هر ساعت) برای اندازه اتاق خود در Energystar.gov/roomac می توانید پیدا کنید .

اطمینان حاصل کنید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید و نحوه استفاده از اتاق را در نظر در نظر گرفته اید. برای مثال، اگر اتاق به شدت سایه دار باشد، نمودار انرژی Star توصیه می کند ظرفیت را 10 درصد کاهش دهد. اگر بیش از دو نفر به طور منظم اتاق را اشغال کنند، برای هر فرد اضافی 600 BTU اضافه کنید. در آشپزخانه، ظرفیت را با 4000 BTU افزایش دهید.

AC BUILD-IN یا کولر گازی پنجره ای

آیا می خواهید دید از داخل و نمای ساختمان را با یک کولر گازی پنجره ای زشت کنید؟ یا به دلیل مشکل در فضا یا لوله کشی مسی و کانال کشی مجبور به استفاده از این مدل تهویه هوا هستید.تعین مکانی همیشگی و بدون امکان جا به جایی چیزی است که قبل خرید شما باید در مورد آن تصمیم گرفته باشید.

این مدل کولر گازی پنجره ای را همچنین می توان از طریق برش دیوار جاگزاری کرد.

AIR-CONDITIONERS PORTABLE یا کولر گازی پرتابل

این دستگاه قابل حمل و آزاد با توجه به گفته اغلب متخصصان حرفه ای ، باید تنها به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد. سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل نه تنها گران تر، کارایی کمتر و سر و صدای بیشتری هم دارند چون کاملا در داخل خانه قرار می گیرند، فضایی بالقوه را جذب می کنند و از لوله های خرطومی  استفاده می کنند که به نظر زیبا نمی آید . خلاصه، آنها بزرگ و زشت هستند و و کارایی بسیار بالایی ندارند.

گزارش های سالانه سازمان انرژی آمریکا نشان می دهد که این دستگاه ها با بالا رفتن درجه حرارت تا 38 درجه تنها حدود نصف ظرفیت خنک کننده خود را می توانند اجرا کنند.

با این حال، اگر شما در یک ساختمان زندگی می کنید که قادر به استفاده از بقیه مدل کولر گازی ها نیستید ، کولر گازی پرتابل تنها گزینه ی پیش روی شماست .اگر شما تصمیم به خرید کولر گازی پرتابل گرفتید مدل های 2 اکزوز کارایی بالاتری دارند.


نویسنده مطلب مدیر
بوش ایرانیان نماینده رسمی فروش صنایع برودتی و تهویه مطبوع اجنرال و بوش می باشد و به مدت 8 سال کار خود را در زمینه فروش و ارایه خدمات پس از فروش این برند در ایران و عراق آغاز کرده است. بوش ایرانیان با تکیه بر تجربه و حضور موفق خود در سالهای متمادی به عنوان واحد برتر فروش در سالهای 91 و 94معرفی شد. گارانتی بوش ایرانیان شامل پنج سال کمپروسور، 2 سال مکانیکی و بدنه و یک سال قطعات الکترونیکی می باشد. اساس کار ما مشتری مداری و ارایه ی بهترین محصولات است.
    برند سایت