کولر گازی ورتوو
26 نوامبر 2018
743 بازدید
نظر %

علامت و لوگوی بوش

لوگوی بوش در پارکینگ مرکز نمایشگاه اشتوتگارت در سال 2007 

 

علامت های تجاری خاصی وجود دارند که دارای معروفیت هستند که بلافاصله آنها را با یک محصول خاص یا ویژگی های آن مرتبط می کنیم. بعضی از علامات از زمان تولد ، مانند کوکا کولا که در سال 1886 ثبت شد تا به امروز به همان شیوه شناخته شده و بدون تغییر مانده اند.

علامت و لوگوی بوش

آرماتور “آرماتور در یک دایره” از سال 1918 و طراحی های قبلی آن، “آشکارسازی” و “سوزن مغناطیسی”

 

در آلمان، در تاریخ 30 نوامبر 1874 قانونی در مورد حفاظت و حمایت از علائم تجاری تصویب شد، بر اساس آن : “معامله گران و شرکتهای ثبت شده می توانند به دادگاه های مناسب مراجعه کنند و علامت هایی که در محصولات خود قرار می دهند یا در بسته بندی خود به منظور تمایز محصولاتشان از دیگران را پبت کنند. “رابرت بوش نخستین علامت تجاری خود را که ” آهنربای سوز “بود در تاریخ 3 مارس 1899 ثبت کرد و سپس بر روی هر یک از دستگاه های احتراق مغناطیسی که کارخانه بوش تولید می کرد ، زده می شد. این علامت در شرکت های تابعه بوش در فرانسه و بریتانیا نیز در طول جنگ جهانی اول به کار گرفته می شد.

علامت و لوگوی بوش

طرح های مربوط به آرم بوش توسط گوتلوب هونولد، 1918

 

پس از جنگ، زمانی که علامت های تجاری شرکت در بسیاری از کشورها مورد سوء استفاده قرار گرفت، مشخص شد که علامت جدیدی نیاز است. Gottlob Honold ، مهندس ارشد این شرکت، موفق به اصلاح علامت های تجاری قدیمی و ایجاد یک “آرماتور در یک دایره” شد که خطوط تمیز و سطح بالایی از قابلیت تشخیص را به نمایش گذاشت. شرکت بوش در ایجاد این لوگوی ساده تر، ضخیم تر در سال 1918 پیشگام بود.

علامت و لوگوی بوش

بخش مقطع مغناطیسی الهام بخش لوگو در تبلیغات بود.

 

در ثبت علامت تجاری در آلمان فقط ستاره مرسدس بنز بود که در سال 1909 پیش از بوش اقدام کرد. در اواسط دهه 1920، یک سیل از آرم های تجاری جدید در بازار ظاهر شد، مانند آنچه که توسط Citroën،  Allianz و BASF ایجاد شده است. به غیر از اینکه این علامات باید بلافاصله قابل تشخیص باشد، این علائم جدید باید بتواند بر روی حتی کوچکترین محصولات حکاکی شود. در سال 1926، رابرت بوش نوشت: “یک علامت تجاری باید ساده باشد، به همین دلیل علامت های تجاری معروف و خوب علامات روی بهترین محصولات، خطوط ساده هستند … علائم تجاری باید ساده و روشن باشد و به راحتی قابل یادآوری است. “. در این صد سال اخیر، آرماتور خود را در یک دایره کاملا احاطه کرده است.


نویسنده مطلب مدیر
بوش ایرانیان نماینده رسمی فروش صنایع برودتی و تهویه مطبوع اجنرال و بوش می باشد و به مدت 8 سال کار خود را در زمینه فروش و ارایه خدمات پس از فروش این برند در ایران و عراق آغاز کرده است. بوش ایرانیان با تکیه بر تجربه و حضور موفق خود در سالهای متمادی به عنوان واحد برتر فروش در سالهای 91 و 94معرفی شد. گارانتی بوش ایرانیان شامل پنج سال کمپروسور، 2 سال مکانیکی و بدنه و یک سال قطعات الکترونیکی می باشد. اساس کار ما مشتری مداری و ارایه ی بهترین محصولات است.
    برند سایت