کولر گازی ورتوو

R22 یا R410a کدامیک بهتر است؟ تفاوت واقعی را بدانید

از سال 1990 تغییر در استاندارد های صنعت تهویه مطبوع و کولر گازی بوجود آمد. R410a یک گاز مبرد منحصر به فرد است که تولید گاز مبرد R22 را متوقف کرده است. در این پست شما خواهید دید که تفاوتی واقعی بین مبرد R22 و R410a وجود دارد. نام دیگری از مبرد R22 Freon است در حالیکه Puron اسمی است که برای R410a انتخاب شده است.بیایید درباره خصوصیات R22 و R410a صحبت کنیم تا شما بتوانید به راحتی مقایسه کنید.

مقایسه بین R22 و R410a

R22

R410

نوع قدیمی مبرد با نام تجاری Freon.نوع جدیدی از مبرد با نام تجاری Puron.
راندمان کمتری دارد زیرا جذب و انتقال گرما را در مقدار کمتری انجام می دهد.راندمان بیشتری دارد زیرا جذب و انتقال گرما را در مقدار بیشتری انجام می دهد.
نا سازگار با محیط زیست.سازگار با محیط زیست.
در تهویه مطبوع قدیمی استفاده می شود.مناسب برای همه سیستم های تهویه مطبوع که جدیدا ساخته شده اند.
باعث تخریب لایه ازن می شود.هیچ مشکلی برای لایه اوزون ندارد.
استفاده از آن حذف شده است، بنابراین شما آن را گران تر پیدا خواهید کرد.در آینده قیمت مناسب تری خواهد داشت.

 

R22 Vs R410a

از این جدول می توانید تفاوت های واقعی R22 و R410a را دریابید. در مقایسه با مبرد R22، شما مزایای قابل توجهی از R410a را کشف خواهید کرد.. آیا علت اصلی تغییر مایع R22 به R410a را می دانید؟ دلیل آن مشکلات زیست محیطی است. اگر نشتی در کمپرسورهای کولر های با گاز R22 وجود داشته باشد، HFCF که به هوا منتقل می کند باعث گرم شدن گلخانه ای زمین و تضعیف لایه اوزون خواهد شد. برای تهویه مطبوع های خانگی کمپرسورهای R410a مناسب هستند. با تغییر سیستم R22 به سیستم R410a، خریداران می توانند چگونگی استفاده از واحد R410a را بیاموزند.

در صورت داشتن یک سیستم تهویه مطبوع R-22 بهتر است آن را با دستگاهی با کمپرسور R410a جایگزین کنید. به این ترتیب، شما نه تنها محیط خود را حفاظت می کنید، بلکه می توانید با ایمنی و بهره وری بیشتری لذت ببرید. شما نمی توانید دستگاه R410 را با دستگاه R22 مقایسه کنید. شما کمبود قطعات و نیازهای رو به رشد کولر گازی با گاز R22 را مشاهده خواهید کرد، بنابراین هزینه این دستگاه بسیار بالاتر از کولر گازی با گاز R410a است. اطلاعات مربوط به مقایسه بین این دو دستگاه شما را در خرید این دو دستگاه هدایت خواهد کرد که به نوبه خود به شما در انتخاب بهترین دستگاه مناسب برای نتایج کارآمدتر و برجسته تر کمک خواهد کرد.

در سال 2010، در سیستم های تهویه مطبوع جدید، استفاده از R22 ممنوع شد. در سال 2015، R410a استاندارد جدیدی برای سیستم تهویه مطبوع مسکونی ایالات متحده شد. دولت ایالات متحده قصد دارد که گاز مبردی داشته باشد که میزان تخریب ازن را از 0 درصد کند، بنابراین آنها R410a را توصیه می کنند. R22 تولید غیر قانونی خواهد شد و در سال 2030 عدم استفاده از R22 کامل خواهد شد.

انتخاب ما : گاز مبرد R410a

برای لذت بردن از کارایی های بالاتر ، عملکرد و مزایای زیست محیطی، کولر گازی با گاز مبرد R410a را نصب کنید. اگر عمر مفید سیستم تهویه مطبوع شما به پایان رسیده است، بهتر است که آن را با کولر گازی با گاز مبرد R410a تغییر دهید که به شما کمک می کند هزینه تعمیرات نشت مبرد R22 را کم کنید. قطعات با کیفیت تری در کولر گازی های با R410a استفاده می شود که سیستم شما را از گرمای بیش از حد و از بین رفتن محافظت می کند.

در بازار، متوجه خواهید شد که با توجه به ممنوعیت R-22، بسیاری از خرده فروشان تبلیغاتی برای کولر گازی با گاز مبرد R22 که باعث آسیب می شوند، انجام می دهند. خود را در معرض تهدید و ادعاهای دروغین برای خرید ،تعمیر و تعویض قرار ندهید.

نتیجه

حالا شما می توانید نحوه عملکرد R410a را ببینید و که بهتر از R22 خنک می شود.


نویسنده مطلب مدیر
بوش ایرانیان نماینده رسمی فروش صنایع برودتی و تهویه مطبوع اجنرال و بوش می باشد و به مدت 8 سال کار خود را در زمینه فروش و ارایه خدمات پس از فروش این برند در ایران و عراق آغاز کرده است. بوش ایرانیان با تکیه بر تجربه و حضور موفق خود در سالهای متمادی به عنوان واحد برتر فروش در سالهای 91 و 94معرفی شد. گارانتی بوش ایرانیان شامل پنج سال کمپروسور، 2 سال مکانیکی و بدنه و یک سال قطعات الکترونیکی می باشد. اساس کار ما مشتری مداری و ارایه ی بهترین محصولات است.
    برند سایت