کولر گازی ورتوو

بهترین نکات در خرید کولر گازی و اسپلیت

امروزه کسی اگر  برای فضای خود نیاز به کولر گازی اسپلیت داشته باشد ، در بازار کولر گازی و اسپلیت با انواع برند ها و مدل ها برخورد می کند.از برند های آمریکایی ، ژاپنی و اروپایی گرفته تا برندهای کره ای و چینی و شاید هم ایرانی.
بعضی مارک ها از گذشته تا به الان کیفیت را همراه داشته اند.بعضی برند ها جدیدتر ولی همراه با کیفیتی بسیار خوب می باشند.بعضی مارکها هم برای رقابت و داشتن قیمت پایین ، قطعات معمولی تر را مورد استفاده قرار می دهند.

شاید واقعا کولر گازی یافت نمی شود که سرمادهی نداشته باشد اما تفاوت می تواند در:

۱- خروجی سرمایش و گرمایش
۲- کارکرد کمپرسور در حرارت های متفاوت و همچنین مدل و برند کمپرسور
۳- میزان کیفیت قطعات و به طبع کیفیت آنها
۴- چکونگی نصب و سادگی عملیات نصب برای سرویسکار
۵- مقدار مصرف برق و رده انرژی
۶- تعمیر راحت قطعات و باز و بسته شدن مناسب دستگاه
۷- لوازم اضافی موجود در پک دستگاه از جمله لوله ، کابل و فیلتر

در رابطه با گزینه شماره ۱، ۲ عامل می تواند تاثیر گذار باشد.اول سایز، ظرفیت و یا btu/h  که میزان خروجی سرمای کولر گازی را نشان می دهد. دوم اندازه قطعات موجود و استفاده شده در همان ظرفیت.در این رابطه مصرف کننده قبل هر چیز باید ظرفیت مورد نیاز خود بر حسب  btu/h را مشخص کند و این هم با سوال از فروشنده یا نصاب امکان پذیر است.دوم اینکه ظرفیت btu/h در مارکهای مختلف با هم متفاوت می باشد.علت را نیز می توان در سایز کمپرسور استفاده شده در آن ، حجم و بزرگی رادیاتور،سایز موتور فن کندانسور برای خنک کردن آن و موتور فن داخل برای مقدار پرتاب باد.

بهترین نکات در خرید کولر گازی و اسپلیت

بهترین نکات در خرید کولر گازی و اسپلیت

در رابطه با گزینه ۲ می توان گفت که ۳ تیپ کمپرسور ( روتاری ، اسکرول ، پیستونی ) با ۲ نوع درجه حرارت T1 T3 وجود دارد.مصرف کننده باید بداند که مدل هایی از کمپرسور در سایز هایی اصلا وجود ندارد.و ظرفیت هایی فقط با یک تیپ کمپرسور در همه برند های کولر گازی و اسپلیت بکار گرفته می شوند.از ظرفیت ۹۰۰۰ تا ظرفیت ۳۰۰۰۰ روتاری و یا پیستونی هستند.از ظرفیت  ۳۰۰۰۰ تا ظرفیت ۳۶۰۰۰ روتاری یا اسکرول ( بسته به مارک کولر گازی اسپلیت ) و از ظرفیت ۳۶۰۰۰ به بالا بدون استثنا اسکرول هستند. T1 و T3 هم نشان دهنده درجه حرارت یا محدوده دمایی عملکرد کمپرسور که T1  برای مناطق معتدل و T3 هم برای مناطق گرم و حاره می باشد. کولر T3 از T1 قیمتی تر است.برند کمپرسور هم می تواند مهمترین مورد در این گزینه باشد.

در رابطه با گزینه ۳ می توان به مارک قطعات موجود در کولر گازی و کیفیت مواد بکار رفته در آن توجه کرد.

در رابطه با گزینه ۴ می توان به نحوه ساخت و طراحی فنی آن توجه کرد.

در رابطه با گزینه ۵ توجه به تیپ کمپرسور و اینورتر دار بودن یا نبودن آن مهم است.تیپ روتاری کم مصرف ترین تیپ کمپرسور می باشد و اینورتر دار بودن هم شامل برد دی سی می باشد. به طبع اینورتر دار بودن کولر گازی قیمت آن را بالا می برد ولی داشتن اینورتر دلیل بر با کیفیت تر بودن کولر گازی نمی شود.

در رابطه با گزینه ۶ مانند گزینه ۴ به ساخت و طراحی فنی آن می توان توجه کرد.

در رابطه با گزینه ۷ داشتن لوله مسی و کابل آن مهم است. فیلتراسیون اگر چه مهم و یا قیمتی نیست ولی مزیت موجود بودن در دستگاه شاید از نبودن آن بیشتر باشد.

بهترین نکات در خرید کولر گازی و اسپلیت در تمام ظرفیت ها در بوش ایرانیان

بهترین نکات در خرید کولر گازی و اسپلیت

با فروشگاه بوش ایرانیان همراه باشید.


نویسنده مطلب مدیر
    برند سایت